Wróć do bloga

Idealne Dopasowanie – buty i stopień formalności.

W świecie męskiej mody, elegancki wygląd często sprowadza się do umiejętności łączenia poszczególnych elementów garderoby w harmonijną całość. W tym artykule przedstawimy, jak prawidłowo dobierać buty w zależności od okazji i stopnia formalności.

Klasyczny Garnitur i Eleganckie Buty

Eleganckie buty to podstawa męskiej garderoby. Najczęściej spotykanymi rodzajami są derby (angielki), oksfordy (wiedeński) i lotniki. Każde z tych butów mają określone zastosowanie.

Derby: Charakteryzują się otwartą przyszwą. Najbardziej uniwersalne, sprawdzą się zarówno w zestawieniu z eleganckim garniturem, jak i w półformalnych lub casualowych stylizacjach.

Oksfordy: Bardziej formalne, rozpoznamy je po zamkniętej przyszwie. Idealne w połączeniu z eleganckim garniturem oraz w wieczorowych stylizacjach (polecamy model Venezia z naszej kolekcji Business).

Lotniki: Rodzaj Oksfordów wykonany z jednego kawałka skóry, łączonego szwem na zapiętku. Najwyższy stopień formalności, dodają klasy i elegancji stylizacji. Idealny wybór na śluby oraz wszelkie uroczyste i wyjątkowe okazje (w naszej ofercie dostępny w dwóch kolorach model Milano).

Pozostałe popularne modele

Wśród butów półformalnych i casualowych możemy natrafić na wiele interesujących modeli. Najpopularniejsze z nich to:

Monki: Wyposażone w charakterystyczne klamry (podwójne lub pojedyncze) świetnie sprawdzą się w dziennych, mniej formalnych stylizacjach (polecamy modele Ricardo i Massimo z naszej kolekcji Casual City).

Brogsy: Posiadają charakterystyczne zdobienia, które w zależności od modelu mogą występować na czubku lub całej cholewce. Nieco bardziej formalne niż monki, dodają charakteru garniturowym stylizacjom (w naszej ofercie dostępny w dwóch kolorach model Roma).

Loafersy: Popularne wsuwane buty wykonane ze skóry. Rozróżniamy tzw. Penny Loafers z charakterystycznym poprzecznym paskiem na wysokości podbicia oraz Tassel Loafers z ozdobnymi frędzlami (chwostami). Świetnie sprawdzą się w bardziej casualowym wydaniu np. w połączeniu ze spodniami typu chino oraz letnimi garniturami ( modele Torino oraz Fabrizio).

This site is registered on wpml.org as a development site.