Wróć do bloga

Sztuka Pielęgnacji Butów Skórzanych Gentiluomo: Poradnik Eksperta.

Buty Gentiluomo wykonywane są w taki sposób aby wytrzymać próbę czasu. Niemniej jednak, należy obchodzić się z nimi z największą starannością. Jest to obuwie, które zasługuje na szczególną troskę oraz odpowiednie metody pielęgnacji. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pozwolą na utrzymanie obuwia w jak najlepszej kondycji przez lata.

1. Przechowywanie – gdy nie nosisz butów, przechowuj je idealnie czyste i z odpowiednimi
drewnianymi cholewkami. Unikaj wystawienia ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub wilgoci. W przechowywaniu lub przewożeniu butów, idealnie sprawdzą się woreczki, które dostarczamy wraz z butami podczas zakupu.

2. Elastyczność noszenia – najlepiej nie nosić tych samych butów przez kilka kolejnych dni. Jeśli posiadasz kilka par skórzanych butów, rotuj ich dobieranie do stylizacji na co dzień. Pozwoli to na równomierne zużycie i przędły żywotność każdej pary.

3. Zakładanie – do zakładania butów należy używać łyżki do butów. Kiedy zakłada się buty
sznurowane należy całkowicie poluzować sznurowadła przed ich zdjęciem.

4. Czyszczenie – Przed rozpoczęciem czyszczenia należy pozwolić butom wyschnąć (od
potu/deszczu) z dala od źródeł ciepła, wsuwając wcześniej prawidła. Do codziennego czyszczenia butów wystarczy wilgotna, miękka szmatka.

5. Konserwacja – Aby utrzymać skórę butów w jak najlepszym stanie, należy nałożyć niewielką warstwę kremu na bazie wosku na idealnie czyste, suche buty, a następnie je wyszczotkować oraz wypolerować.

6. Pielęgnacja – skóra wymaga regularnego nawilżania, aby zachować jak najdłuższą świeżość
i elastyczność.

Jeśli buty mają być nienoszone przez dłuższy czas, najlepiej nałożyć na nie cienką warstwę
pasty i przechowywać je w dołączonym woreczku ochronnym wewnątrz pudełka.

This site is registered on wpml.org as a development site.